Připravujeme nový modernější web, změny webových stránek probíhají postupně, část stránek je proto již v novém designu.

Pilotem vrtulníku za 4 měsíce

5 základních kroků k pilotovi vrtulníku

1. Vyzkoušejte seznamovací let
2. Zajistěte si financování
3. Vyplňte přihlášku k letecké škole
4. Objednejte si zdravotní vyšetření
5. Začněte s výcvikem pilota vrtulníku

Pilotní výcvik vrtulník

Letiště Kladno

Letový výcvik probíhá z letiště Kladno, kde hangárujeme naše letadla. Během výcviku se seznámíte s různými letišti v rámci ČR a pokud budete souhlasit, doporučujeme část výcviku absolvovat i na letištích v zahraničí, tak aby jste se seznámili s postupy při letech a přistáních na letištích v zahraničí.

Hodiny teoretické výuky pilotního výcviku probíhají v našich učebnách na letišti v Kladně. Teoretická výuka však může probíhat i přímo ve vaší kanceláři. Jednoduše přijedeme za vámi.

 

On-line

Výuka teorie  probíhá on-line formou videokonference z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře.

Více o letišti Kladno →

Instruktoři naší letecké školy vás profiesionálně a v přátelské atmosféře připraví na zvládnutí veškerých zkoušek pro získání vaší pilotní licence. Naší prioritou je hlavně bezpečnost, proto vás naši instruktoři povedou při výcviku tak, aby jste se stali bezpečným pilotem vrtulníku.

Naši instruktoři →

Bezpečnost je prioritou naší letecké školy, proto výcvik pilota vrtulníku provádíme na moderních vrtulnících Cabri G2 s trojlistou vrtulí, které zabezpečují velmi příjemné a především bezpečné letové vlastnosti.

Více o našem vrtulníku →

Simulátor pro výcvik pilotů vrtulníku s virtuální realitou (VR) na pohyblivé platformě. Nejlépe vybavený taktický simulátor vrtulníku s VR v České republice.

Více  →

Cena pilotního výcviku pro vrtulník  je stanovena v návaznosti na počet letových hodin v osnově, dobu pozemních příprav a z teoretické výuky v učebně. Dále je třeba počítat s dodatečnými výdaji za přistávací a jiné letištní poplatky a s poplatky za zkoušky na úřadech a platby za získání nezbytných oprávnění pro výcvik. Cena je tak vždy individuální a závisí na mnoha faktorech a  na vašich cílech v létání. Cena by neměla být tím hlavním faktorem, v rozhodování, kde si svoji pilotní licenci uděláte. Když přijde na pilotní výcvik, levné je zřídka kdy dobré.

V naší letecké škole k výcviku ZDARMA získáváte:

 

Zašlete nám nejprve nezávaznou přihlášku, vše s vámi předem probereme a stanovíme cenu na míru. Cenu budete vědět předem. 

Poslat nezávaznou přihlášku →

Proč si vybrat Blue Sky Aviation

BSA disponuje EASA certifikovaným simulátorem FNPT II výuku náročných letových postupů v bezpečí učebny, který je jediný svého druhu v ČR.

Blue Sky Aviation je certifikovanou společností mezinárodní sítě leteckých škol CESSNA PILOT CENTER provozovanou výrobcem letounů Cessna, americkou společností Textron Aviation.

Letadlový park BSA tvoří letouny CESSNA vybavené moderní avionikou používanou v dopravních letadlech. Všechny letouny jsou pečlivě a pravidelně servisované.

Pilotní výcvik od 0 až po profesionálního pilota dopravního letounu dle evropských standardů EASA. Získané licence a kvalifikace jsou platná ve všech zemích Evropské unie.

Nemáte dostatek vlastních finančních prostředků na výcvik? Zajistíme vám financování vašeho pilotního výcviku.

Vyjdeme maximálně vstříc vašim potřebám a požadavkům jak ve výcviku tak při pronájmu letounů. Letové i teoretické kurzy jsou formou individuálních lekcí, pouze instruktor a student.

Materiály pro studium teorie a testové otázky pro přípravu na zkoušky jsou pro vás dostupné non stop on-line i off-line prostřednictvím našeho unikátního e-learningového portálu. Materiály pro výuku teorie jsou ZDARMA. 

Letadla pro vaše lety si rezervujete sami v našem on-line rezervačním systému.

Přečtěte si také

Jak se stát pilotem dopravního letadla

Stále častěji se na nás lidé obracejí s dotazem jak se stát pilotem dopravního letadla. Co vše pro to musí udělat, jaké podmínky musí splňovat, jak dlouhý je výcvik a doba, než mohou usednout do kokpitu dopravního letadla a samozřejmě kolik je to bude stát? 

Převod a validace zahraniční pilotní licence

Jak na převod nebo validaci vaší pilotní licence, kterou jste získali v zahraničí, respektive ve státě mimo Evropskou Unii (EU), např. ve Spojených státech podle FAA legislativy či v Ruské federaci dle FAVT na evropskou podle legislativy EASA dle Part-FCL a Part-MED?

Dvoumotorové letadlo MEP

Jak na pilotní průkaz aneb praktické rady zájemcům o pilotní výcvik

Naučit se létat není laciné a vy chcete mít jistotu, že za své peníze dostanete co nejvíce a v té nejvyšší kvalitě.  Existuje pár věcí v životě, kde by jste neměli hledat tu nejlevnější možnost a toto je zvláště pravda, když vybíráte toho správného leteckého instruktora a stojíte před rozhodnutím, která letecká škola je ta nejlepší.