Připravujeme nový modernější web, změny webových stránek probíhají postupně, část stránek je proto již v novém designu.

KURZY PRO VÝCVIK PILOT LETADLA

VÝCVIKOVÉ KURZY CERTIFIKOVANÉ DLE EASA STANDARDŮ

Pilot 0 - ATPL

Výcvikové kurzy pro piloty, kteří se chtějí vydat na dráhu profesionálního pilota

Kurzy teorie

Kurzy teorie od soukromého po dopravního pilota

Kurzy pro instruktory

Profesní kurzy pro letové instruktory

Hobby pilot

Výcvikové kurzy pro soukromé potřeby, hobby a sportovní létání v České republice, ale i po celé Evropě

Typové a třídní kvalifikace

Výcvik na typ nebo typovou třídu letadla

Profesní zkoušky

Zkoušky odborné způsobilosti, jako je zkouška ICAO EN nebo radiotelefonisty

Ostatní kurzy pro piloty

Kurzy pro rozšíření vašich pilotních dovedností, přípravný kurz ke zkoušce ICAO EN

Zdokonalovací lety

Létejte jako velící pilot (PIC) pod dohledem instruktora

VÝCVIKOVÉ KURZY 0-ATPL

Dle standardu EASA: PART-FCL

Pilotní licence soukromý pilot letadla PPL(A) opravňuje pilota provádět soukromé, rekreační či sportovní lety jednomotorovým letadlem ve dne a za viditelnosti země. Držitel licence je oprávněn provádět lety pouze pro soukromé účely, může vzít na palubu cestující, nemůže však létat za úplatu. Licence pilota soukromého letadla je základní licencí pro všechny zájemce o pilotní výcvik, kteří se chtějí stát profesionálními piloty.

Více  →

Kvalifikace noc je nezbytná kvalifikace pro profesionálního pilota. Je ji potřeba získat ještě před zahájením výcviku obchodní pilot letounů CPL(A) nebo kvalifikace IR pro získání práv pro lety podle přístrojů v noci. Více  →

Tato kvalifikace je vhodná pro soukromé piloty, držitele licence PPL(A), kteří požadují maximální flexibilitu při svých letech a chtějí létat bezpečně a legálně i za zhoršených meteorologických podmínek. Tato kvalifikace odpovídá přístrojové kvalifikaci – IR(A) pro profesionální piloty. jsou navíc vybavena moderní avionikou využívanou pro lety za snížené viditelnosti tj. pro lety podle přístrojů, kterou naleznete i ve velkých dopravních letadlech což ocení zvláště ti, co se chtějí létání věnovat na profesionálnější úrovni.

Více →

Přístrojová kvalifikace IR (A) umožňuje pilotovi provádět lety za takových meteorologických podmínek, kdy je viditelnost natolik snížená, že je nutné pro řízení letounu použít přístroje a to v jakékoli fázi letu.

Více →

Dle standardu EASA: PART-FCL
Licence obchodní pilot letounů CPL(A) je první milník v profesionální letecké kariéře, v praxi to znamená, že již můžete vykonávat komerční lety za úplatu. Společně s kvalifikací pro noční létání NR a létání podle přístrojů IR(A) můžete létat ve dne i v noci za téměř jakýchkoli povětrnostních podmínek.

Více →

Třídní kvalifikace MEP (Multi-Engine Piston) opravňuje pilota létat na více-motorových pístových letounech za podmínek VMC (Visual meteorological conditions). Tato kvalifikace je proto rozšířena o výcvik létání podle přístrojů tzv. přístrojová doložka  ME IR (Multi-Engine Instrument Rating).

Více →

Kvalifikace MCC nebo-li kurz součinnosti vícečlenné posádky je nutný pro výkon práce pilota aerolinek na více-pilotních letounech (MPA). Výcvik MCC je požadován k přijímacímu řízení u aerolinek.

Více →

Kvalifikace Advanced UPRT je určena především pro profesionální piloty k rozšíření jejich pilotních dovedností. Je nutnou podmínkou výcviku dopravních pilotů. Kvalifikace Advanced UPRT  je požadována u pilotů, kteří chtějí získat kvalifikaci pilota vícepilotního letounu.

Více →

Kvalifikace PBN je nezbytným kvalifikačním požadavkem pro profesionální piloty s licencí IR.

Více →

KURZY TEORIE PRO PILOTY

Pilot dopravního letadla ATPL(A) je nejvyšší úroveň mezi pilotními licencemi. Licenci pilot dopravního letadla může získat pouze pilot, který absolvoval kurz teorie ATPL(A) u oprávněné letecké školy a úspěšně složí zkoušky z teorie pilota dopravního letadla na Úřadě pro civilní letectví.

Více  →

Kurz teorie obchodní pilot letadla CPL(A) je určen všem pilotům, kteří chtějí létat jako obchodní piloti tj. za peníze, ale jejich cíle není kokpit dopravního letadla. Absolvoventi kurzu teorie CPL(A) skládají zkoušku z teorie obchodního pilota na Úřadě pro civilní letectví. 

Více  →

Kurz teorie pro výcvik létání podle přístrojů IR(A) je určen všem pilotům, kteří chtějí létat soukromě za podmínek snížené viditelnosti tzv. instrument meteorological conditions (IMC). Kurz není vhodný pro zájemce o profesionální létání jako dopravní pilot. Dopravní piloti musí absolvovat kurz teorie dopravního pilota. 

Kurz teorie pro výcvik základní přístrojové kvalifikace BIR(A) je určen všem pilotům, kteří chtějí létat soukromě za podmínek snížené viditelnosti tzv. instrument meteorological conditions (IMC). Tato kvalifikace má oproti přístrojové kvalifikaci pro profesionální piloty IR(A) zjednodušenou teorii a zkrácený letový výcvik.

Více →

VÝCVIKOVÉ KURZY PRO LETOVÉ INSTRUKTORY

Letovým instruktorem FI(A) může být jakýkoliv pilot s licencí soukromý (PPL), obchodní (CPL) nebo dopravní (ATPL) pilot s odpovídající letovou praxí a teoretickými znalostmi pro jednotlivé druhy pilotního výcviku, tj. od instruktora pro výcvik soukromého pilota, přes instruktora pro přístrojové létání až po instruktora obchodních pilotů.

Více  →

Kvalifikace instruktor přístrojové kvalifikace – IRI(A) opravňuje instruktora provádět výcvik pro získání kvalifikace pro létání podle přístrojů za podmínek snížené viditelnosti a to jak v letadle tak v certifikovaném simulátoru typu FNPT.

Více  →

nstruktorem třídní kvalifikace pro vícepilotní letouny CRI ME(A) opravňuje instruktora provádět výcvik pro získání kvalifikace pro létání s vícemotorovými letouny.

Více →

Kvalifikace letový instruktor pro Multi-crew cooperation (MCCI) neboli česky instruktor pro výcvik součinnosti vícečlenné posádky připravuje profesionální piloty se zkušenostmi na více pilotních letounech jako instruktory pro výcvik pilotů pro získání kvalifikace Multi-crew cooperation (MCC). 

Více →

Kvalifikace Advanced UPRT je určena pro instruktory k rozšíření jejich instruktorských kvalifikací.

Více →

HOBBY A SPORTOVNÍ LÉTÁNÍ

Licence pilota ultralehkého letadla (ULL) je určenapro hobby, rekreační a sportovní létání. 

Více  →

Licence pilota lehkého letadla LAPL(A) je určena především pro hobby a rekreační létání. Pilota opravňuje létat 4-místným jednomotorovým letounem do celkové váhy 2 tuny a vzít na palubu maximálně 3 cestující. 

Více→

Kvalifikace Letecká Akrobacie opravňuje pilota používat akrobatické letouny pro akrobatické lety.  Kvalifikace Letecká Akrobacie je určena jak pro hobby a rekreační létání, tak také pro profesionální piloty k rozšíření jejich pilotních dovedností.

Více→

asic instrument rating neboli česky základní přístrojová kvalifikace zkráceně BIR(A) je zjednodušená přístrojová kvalifikace nahrazující en-road instrument rating (EIR).

Více →

TYPOVÉ A TŘÍDNÍ KVALIFIKACE

Výcvikový kurz pro získání třídní kvalifikace CESSNA SET popřípadě CESSNA SET IR/PBN. Tato kvalifikace  opravňuje pilota létat s jednomotrovým turbovrtulovým letounem Cessna  za viditelnosti země (VFR) v případě kvalifikace CESSNA SET nebo za snížené viditelnosti v případě kvalifikace CESSNA SET IR/PBN.

Více  →

Cílem kurzu Výcvik vzletu a přistání EMB-500 (Phenom 100) / EMB-505 (Phenom 300) je vycvičit piloty letounů na úroveň odborné způsobilosti potřebné pro vydání typové kvalifikace pro letouny EMB-500 (Phenom 100) / EMB-505 (Phenom 300).

Více  →

Piloti, pojďte se u nás přeškolit na Cessnu 350 Corvalis a užít si létání s touto elegantní kráskou mezi letadly a jedinou Corvalis v České republice. Výcvik zahrnuje provozní postupy včetně nácviku ovládání letadla v nejrůznějších nouzových situacích. Cessna 350 Corvalis též známá jako Columbia 350 je moderní letoun s vyjímečnými letovými vlastnostmi. Je to nejrychlejší letadlo svého typu.

Více →

Diamond DA42 Twin Star je dvoumotorový čtyřmístný pístový letoun s úplně novými vznětovými motory, automatickou stavitelnou vrtulí a zatahovacím podvozkem. K pohonu je používáno palivo JET A-1, nejdostupnější palivo na celém světě.

Více →

PROFESNÍ ZKOUŠKY

Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) zavedla požadavky na jazykové znalosti pro dispečery a piloty letového provozu s cílem celosvětově zlepšit úroveň jazykových znalostí a snížit frekvenci komunikačních chyb.
Letecká škola BLUE SKY AVIATION je Úřadem pro Civilní letectví (ÚCL) schválenou organizací pro zkoušky z angličtiny ICAO (ICAO EN).
Zkouška z ICAO angličtiny je povinná pro všechny piloty a žáky ve výcviku pilota, kteří létají mimo území státu, kde jsou rodilými mluvčí.

Více  →

Každý pilot letadla, který létá nebo dělá výcvik na území České republiky musí mít průkaz radiotelefonisty. Průkaz radiotelefonisty musí získat minimálně před prvním sólo (samostatným) letem. Průkaz radiotelefonisty vás opravňuje k používání radiostanice na palubě letadla.

Více→

OSTATNÍ KURZY PRO PILOTY

Kurz je určen pro piloty GA (General Aviation). Jeho hlavním motivem je osvojit si používání moderních navigačních přístrojů Garmin 1000 na palubě letadla. Díky správnému a pohotovému ovládání Garmin 1000 zvýšíte bezpečnost vašeho létání, ale zpříjemníte si i samotnou pilotáž letounu.

Více  →

Přípravný kurz na zkoušku z ICAO EN. Cílem kurzu je připravit vás na úspěch při zkoušce z angličtiny ICAO. Úspěch v tomto případě znamená dosažení úrovně 4 nebo více v každém z měřítek zkoušky.

Více→

Kurz je určen pro piloty GA (General Aviation). Jeho hlavním motivem je osvojit si používání moderních navigačních přístrojů Garmin 1000 na palubě letadla. Díky správnému a pohotovému ovládání Garmin 1000 zvýšíte bezpečnost vašeho létání, ale zpříjemníte si i samotnou pilotáž letounu.

Více →

polečně s naší partnerskou leteckou školu AirLink v Salzburgu, LOWS jsme pro vás připravili profesionální a komplexní letecký kurz, který je naprosto ojedinělý v České Republice a velmi výrazně může přispět k zvýšení vašich pilotních zkušeností a dovedností, a hlavně velkou mírou přispět k bezpečnosti provádění pilotáže v atypickém prostředí.

Více →

ZDOKONALOVACÍ LETY

Vlastníte licenci PPL(A), či CPL(A)?

Připravili jsme pro vás zdokonalovací lety jejichž cílem je především zvýšení vašich dovedností a zkušeností při pilotování letadla a tím i zvýšení vaší bezpečnosti. Zdokonalovací lety procvičí a prohloubí vaše pilotní znalosti při traťových letech do zahraničí za asistence safety pilota, tak aby tento i vaše další lety byly vždy příjemné, bez stresů a na profi úrovni.

Více  →